Ülker’in 1 Nisan Reklam Filminde ki Mesajlar

222 views

Dünyaca ünlü Ülker firmasının 1 Nisan için yaptığı reklam filmi Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Ülker’in 1 Nisan Reklam Filmi  Firma yetkilileri her ne kadar bunun bir komplo teorisi olduğunu söylese de bu reklam filminin borsa da Ülker’e verdiği zararlar da göz önünde. Ayrıca filmin içinde geçen subniminal mesajlar nedeniyle de türk halkı üzerinde inanılmaz derecede rahatsızlık uyandırdı. Zira referandum öncesinde böyle bir reklamın yayınlanması 15 temmuz darbe girişimini akıllara getirdi. Bizler de sizler için bu reklamda geçen tüm sübniminal mesajları yorumladık.

 

1- Ülker'in 1 Nisan Reklam Filmi

 • Ülker’in 1 Nisan Reklam Filmi, Reklamın başında eve giderken bir parlama gözünü alacak sözü geçmekte. Ülkemizde özellikle son 2 yılda akla gelen bir çok bombalı eylem var ve her birinde de çoğumuz eve giderken bu patlamalara şahit olduk diyebiliriz. Reklamda ki adamın eline dikkatle bakıldığında tıpkı cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli yapmış olduğu bir mizanseni görüyoruz. Diğer ele bakıldığında ise orada bulunan adamın sadece 4 parmağı var ve sanki sürekli yapılan Rabia işaretini andırıyor. Yine ilk karede ki patlama dikkatle incelendiğinde Cumhurbaşkanlığı külliyesine benzeyen bir ev var ve patlama esnasında sanki ampülü andıran iç içe geçmiş 2 şerli halkalarda görünüyor. Bu patlamadan çıkarılabilecek en net sonuç ya Ak Parti genel merkez yada Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ki bir patlamaya yada 15 temmuzda ki gibi jetlerle vurulma hadisesi olabilir.
 • 1- Ülker'in 1 Nisan Reklam Filmi
 • 2. Mesaj bir kale direğine bağlı adam. Herkesin aklına tek bir isim geliyor ki o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Reklamda kale direğine bağlı olan adamın 2 elinin de 3 tane parmağı var ve parmaklarından birinde kan var. İki eldeki toplam rakamı yan yana getirdiğimiz de 33 rakamına denk gelir ki masonluğu simgeler.

Ülker'in 1 Nisan Reklam Filmi

Sübliminal

 

 • Ülker’in 1 Nisan Reklam Filmi’nde geçen Pis burunla çekilmiş sutlar. Yani öyle bir şey yapacağız ki aklınız duracak. Arka fonda yer alan seste de şimdi hesaplaşma zamanı diye bir ses duyulmakta. Bu sahnede Herkesin anladığı uzun bir gece daha bizi bekliyor.
 • Bir mekan da tatlı tatlı, tatlı siparişi vereceksin. Yani senin hiçbir şeyden haberin olmadan bunu yapacağız. Önüne kanlı bir pasta gelecek gibi bir mesaj verilmiş. Yine garsonun elinde bir acı biber görülmekte. Çok acılar çekeceksin mesajı verilmek istenmiş. Bu arada masada oturan şahsın elinde ki çatal da ne hikmetse 3 dişli bir çatal.
 • Mesajda ama acılar seni bulacak. Ne kadar kaçarsan kaç bu işi yapacağız. Burada dikkatinizi ekmek istediğim bir husus var. Burada kastedilen 1 kişi değil yani Cumhurbaşkanımız değil burada tamamen türk halkı kastedilmekte sözlerimizden başka manalar çıkarılmasın. Adamın sürekli kırmızı giymesi de ayrı bir ayrıntı.
 • Diğer bir mesaj da adam pastayı yemiş her yerinden duman fırlıyor. Dumanlarda da net bir şekilde 33 rakamını görüyoruz. Elde tutulan çatal tam kalbe saplanmış gibi görülmekte. Adamın ağzının içinde net bir şekilde mezar bulunmakta. Adamın alt ve üst dişleri ve de mezar taşının toplamı 16 sayısına denk gelmiş. 16 Nisanda bir referandum yaşayacağız.
 • 1 Nisan geliyor hesaplaşma zamanı yaklaşıyor. İlk reklamın son mesajı olduğu görülüyor. Ancak burada aklımıza normal sıradan 1 nisan gelmemeli. Bir nisan ayı geliyor. Manası çıkarabiliriz. Sana süprizlerim olacak. Küçük kardeş olmak bunu gerektirir. Yani biz abiyiz. Sen küçük kardeşsin. Yine bir fetö girişimi gerçekleşme ihtimali var.
 • Bir de reklam da kullanılan müziği tersten çalıdığınızda Haşa Allahı unutun tarzında mesajlar içeriyor.

 • Buraya kadar anlattıklarımızın tamamı bir komplo teorisi diyebiliriz. Ancak görünen o ki bizi bize bırakmayacaklar. İlginç Bir detay var ki bu reklam tam 1 nisan gecesi yani Cuma gününü cumartesiye bağladığı gece yayımlandı. Evvelki darbelerin günlerine baktığınızda hep Cuma gecesine denk geliyor. 1960 darbesi 1980 darbesi 28 Şubat Post Modern darbe ve 15 Temmuz darbe girişimi hep Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece yapılmış. Uyanık olmak lazım. 

  Ülker’in 1 Nisan Reklam Filmi‘nde Bize Mesaj Gönderenlere… Son Mesajım ülkemiz üzerinden oyun kuranlara…

   

  Her ne şartta olursa olsun asla ve asla bu millete boyun eğdiremeyeceksiniz. Çünkü biz Türküz. 15 Temmuz da nasıl tankın önüne yatarak darbeye dur dediysek daha iyisini de yapabiliriz. Zira bu necip millet asla sizin kirli emellerinize yem olacak bir millet değil. Zira bu millette Allah nice fetihler nasip etmiş. Yine edecektir inşallah….