Deccal Çıktı mı?

Kıyamet alâmetlerinden biri olan Deccal çıktı mı? Açıkçası herkes bu sorunun cevabını merak ediyor diye düşünüyorum. Zira kıyametin en önemli alametlerinden biridir Deccal’in ortaya çıkması. Her insanın aklında bir değişik kıyamet senaryosu olduğuna hiç şüphe yok. Ancak gündelik yaşantımız içinde ne ölüm ne kıyamet gelmiyor aklımıza. Varsa yoksa dünya hırsı.

Ahir zamanda benim en çok gözlemlediğim olayların başında doğru bilgiyi bulamamak durumu diyebilirim. Ahir zamanımızın en bilinen ve en gözde âlimi Google Hazretleri bu işin başını çekmekte. Zira o kdar yanlış bilgi ortada dolaşıyor ki insanlarda bu durumu pek umursamıyor diyebilirim. Aklına bir soru gelir hemen Google Hazretlerine sorar. Mesela Deccal çıktı mı?“. Dilerseniz şimdi bu yazıyı okurken burada bir durun ve arayın. Hatta ben sizin için aratayım.

Yukarıda ki resimde de görüldüğü üzere Deccal çıktı mı? Sorusuna aldığımız cevap 169.000. Evet yanlış görmüyorsunuz. Tam 169 bin snuç verdi bize Google Hazretleri. Peki biz onca sonuç içinden en doğru bilgiyi nasıl alacağız?

Maxicep isimli bir site de bile sırf haber yapmak uğruna deccal ile alakalı bir şeyler paylaşmaya çalışmışlar. Benim de size anlatmak istediğim tam olarak bu. Doğru bilgiye ulaşmak çağımızda maalesef çok ama çok zor. O kadar çok kirli bilgi dolaşıyor ki artık her yazılana inanır olduk. Dönelim Konumuza…

Deccal çıktı mı?

Açıkçası deccali bizler sadece bir varlık olarak düşünüyoruz. Aslında her tarafımızda deccalden bir emare var. Etrafımıza bir bakalım. Yalan haberlerle dolu bir sürü Tv Programı. Yine aynı şekilde toplumu yönlendiren sosyal medya. Ahir zamanda ki Deccal’ler diyebilirim. Zira her türlü zehiri bal diye sunmaya devam ediyorlar. Şimdi kendi kendinize sorabilirsiniz. İyide kardeşim Deccal çıktı mı? neden buna cevap vermiyorsun. Aslında buraya kadar söylediğim bir çok şey deccalin alametleri değil mi? Bu sorunuza soru ile yanıt vermek istiyorum. Deccal çıksa ne yapacaksın. Onun çıkması demek kıyametin gelip çattığı anlamına gelmez mi? Onca işin gücün arasında bizi bekleyen gerçek olan kıyamete yani Allah’ın huzuruna çıkmaya ne kadar hazırsınız?

Bu soruların cevabını vermeden deccal ile bizim işimizin olmaması lazım. Bizim işimiz doğru yolda yürüyüp ebedi mutluluğa kavuşmak olması lazım. Yok efendim Deccal çıktı mı? Şöyle mi oldu? Bak çıkıyordu… Bir şeyler oldu… Bırakın bunları düşümeyi de yediğimiz nanelerin hesabını nasıl vereceğiz biraz bunları düşünün. Yoksa bizim amellerimizle Allah’ın lütfuna mazhar olmamız çok zor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık