Verilmeyen Zekat Ve Şeytanın Musallatı

Kıymetli kardeşlerim. Allah’ın selamı,rahmeti,bereketi hepinizin üzerine olsun. Bugün verilmeyen zekat hakkında sizlerle hasbihal etmek istiyorum. Çoğu zaman unuttuğumuz bir ibadettir zekat. İslamın 5 esasından biri olan zekat Kur’an-ı Kerim’de defalarca namaz ibadeti ile birlikte zikredilmiş en önemli ibadetlerden birisidir.

Bizler günlük yaşamın hırsına o kadar çok kapılmışız ki, zekat ibadetini unutur hale gelmişiz. Halbu ki namaz ile birlikte zikredilen zekatı küçümsemek veya vermemek İslamın şartlarından birini inkar etmek anlamına gelir ki Allah muhafaza bizi küfre düşürebilir. İşin özüne baktığınızda bu durum bize hiç te yabancı değil. Zira Şeytan’ın Kurduğu Tuzaklar yazımızı okuduğunuzda ne demek istediğimizi daha net anlayacağınıza inanıyorum.

Verilmeyen Zekat Nedir?

Daha önceden vermediğimiz zekata denir. Eğer bu zekatı vermez isek Allah katında sorumlu olacağımızı unutmayalım.

Peki Zekat vermediğimiz zaman şeytan insana musallat olur mu?

Tabi ki. Zira şeytanın en sevdiği işi yapmış olacağız. Yani Allah’ın hükmünü yerine getirmeyerek şeytanın dediğini yapmış olacağız. Böyle bir durumda da şeytan Allah’tan ruhsat alarak insanın içine yerleşir ve artık o insan ölene kadar bedeninden ayrılmaz. Ta ki samimi bir tövbe ve vermediği zekatı vererek ondan kurtulana kadar.

Unutmayın ki kardeşlerim Allah şeytana kıyamete kadar izin vermiş. Ademoğlullarını doğru yoldan ayırmak için elinden geleni yapacaktır.

Şeytan İnsan’a musallat olursa ne olur?

İşte bu durum çok vahimdir kardeşim. Zekat verilmemesinden kaynaklanan bir günahtan dolayı vücuda yerleşen şeytan işlenen günahlar ile orada güçlenir. Vücut azalarında bazı hastalıklara yol açar. Zekattan dolayı gelen bir şeytan başta hırsızlık olmak üzere bir çok günahı insana işletebilir. İnsan da günah işledikçe Allah’tan uzaklaşır ve şeytanın yolunda ilerlemeye başlar.

Peki vücuda giren şeytan bedenden nasıl çıkar?

Vücuda giren şeytanın vücuttan ayrılması için belirli şeylerin yerine gelmesi lazım. Maddeler halinde sıralayacak olursak;

  • Doğru Tövbe
  • Zekatın verilmesi
  • Kısas yapılması
  • İnsanın Ölümü

Evet saydığımız bu maddeler ile insanın bedenine musallat olan şeytanın bedenden ayrılması mümkündür. Ancak ölüm hali en kötüsüdür. Çünkü ölüm halinde eğer insanın bedeninde bir şeytan varsa son nefesini iman ile vermesini engellemek için elinden geleni yapacaktır.

Aşağıda size vermiş olduğum videoda zekattan dolayı insana musallat olan şeytanı anlatmaktadır. Lütfen dikkatle izleyin. Tahminimce rahatsız olacaksınız ancak umuyorum ki bu video bir çok insanın acaba demesine vesile olacaktır.

1.Bölüm

Sayik Erol Tangut’un İbret verici Seansı

https://www.youtube.com/watch?v=60AmNupyFKM

2.Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=xjTW3dXkC4s

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık