1. Anasayfa
  2. Cinler Alemi

Cinlerin Varlığı

Cinlerin Varlığı
cinleralemi.jpg
0

Kainat yaratıldı beri unutulmamalıdır ki üzerinde birçok canlı varlığın olması söz konusudur. Bu canlı varlıklardan bir tanesi de hiç şüphesiz cinlerdir. Doğaüstü güçleri olan bu varlıklar tıpkı insanlar gibi Allah Celle Celalühü tarafından belirli bir imtihan için gönderilmiştir .Kimisi vardır ölümünün ardından cennete gider kimisi de cehenneme gider.

Cinler alemi her zaman insanların merakını ve ilgisini çeken bir alemdir. Yaklaşık 2000 yıl önce yaratıldığı tahmin edilse de insanlardan önce yaratıldığı düşünülmektedir. Cinlerin yaratılış mayası ateştir. İblisin böbürlenerek ve büyüklenerek kendini insandan üstün görmesi onun Allah’ın rahmetinden kovulmasına sebep olmuş ve kıyamete kadar insanların başına tam bir musibet olarak kalmıştır. İnsanlar bazen cinleri etkisi altına alarak onlara hükmederek her istediğini yaptırmışlardır. Tıpkı Süleyman A.S gibi. O hem güçlü bir devlet adamı hem çok zengin hemde Allah’ın peygamberlerinden biriydi. Nitekim cinlere hükmü o kadar çok geçerdi ki cinlere bir mescit yaptırmış. Mescid bitmeden 40 gün önce vefat ettiği ancak asasına dayanık halde olduğunda cinlerin kendilerini takip ettiği düşüncesiyle hızla mescidin bitmesini sağladığı bir peygamber. Ne gariptir ki cinler Süleyman A.S’nin vefat ettiğini ancak asasının kırılarak üzerine düşmesi üzerine öğrenmişlerdir.

Cinlerin gerçekten var olup olmadığına dair hiç şüphemiz yok. Cinler vardır. Çünkü Kur’an-ı Kerim’de kendilerine has bir süre bulunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir