İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Metafizik
  3. Parapsikoloji Nedir? İnsanın Özel Yetenekleri Var mıdır?

Parapsikoloji Nedir? İnsanın Özel Yetenekleri Var mıdır?

Parapsikoloji Nedir? İnsanın Özel Yetenekleri Var mıdır? | %%sitename%%

İnsanın doğa üstü yeteneklerinin farkına varması, ya da bir şekilde bunları geliştirmesi parapsikoloji ile alakalıdır. Parapsikoloji normal olmayan farklı psikoloji anlamına gelir. Son zamanlarda medyumların bu konuda yaptığı çalışmalar, parapsikoloji araştırmalarınve kitapların çoğalması bu konuya eğilimi oldukça artırmıştır.

Çok eski zamanlardan günümüze ulaşan parapsikoloji insanlığın ilk zamanlarında keşfedilmiştir. İnsanlar günümüze kadar olan süreçte hep doğaüstü mistik olaylara merak salmış, birçok problemi manevi yoldan halletmiştir. Birçok parapsikoloji tekniği keşfedilerek bu konunun üzerinde durulmuştur. Bunlardan bazıları hipnoz, meditasyon, yoga, telepati gibi insan ruhunu doyuran çeşitleridir. 

Telepati yöntemiyle insanlar duyu organlarımızla algılayamadığımız bir yöntem kullanarak karşısındaki insana bilgiler aktarıp, hafızasından geçeni okuyabilir. Bu yeteneğe sahip insanlar çok az olduğu gibi yeteneğinin henüz farkında olmayan, geliştirmeyen insanlar da vardır. Telepati yoluyla tanımakta güçlük çektiğimiz, kısa sürede dostluk kurabildiğimiz insanın iç dünyasına girip, kişiliğini analiz edebiliriz.

Telepatinin tekniği sezgi yoluyla karşı tarafın duygularını çözümlemektedir, bu bazen sessiz bir şekilde bakmakla olur bazen zamanla tanımakla olur. 6. hissiniz güçlüyse ve bu bilgiler alıcıdan vericiye aktarıldıysa çözümleme daha rahat olur. 

Parapsikoloji Yönterimleri

Diğer bir parapsikoloji unsurda hipnozdur. Ruh halimiz zaman zaman değişir ve bununla bağlantılı olarak çeşitli hayaller kurarız. Bazen pozitif bazen negatif olan düşüncelerimiz bizimle gün boyu dolaşır. Yaşadığımız olayın etkisi bizimle uzun zaman yaşar. Bu olaylar türlerine göre üzerimizde sendromlar oluşturur. Bunlara fobi de diyebiliriz. Diğer bir açıklaması birine karşı hissettiğimiz duyguların yoğunluğu o kişiye daha kolay kırılmamızla doğru orantılıdır. Bu ayrılık fobisi olabilir. Aynı şekilde iğne fobisi de doktordan veya hastaneden kaçma güdüsünü doğurur.

Tüm bu sıkıntıların nedeni bilinçaltımızda yatan probleme dayanmaktadır. Daha önce sevdiği kişi tarafından terk edilen insanlar yeniden bir ilişkiye sıcak bakamazlar yada eskisi kadar rahat ve normal dayanamazlar. Bilinçaltına yerleşen o terkedilme korkusu yeni ilişkisinde baş gösterir. Bu durum diğer sendromlar içinde geçerlidir. İğneden canı yanan bir insan hastaneden ve iğneden korkar. Bilinçaltında ne kadar korku varsa bu insanı olumsuz etkiler. Oysa ki bilinçaltını olumlu ve pozitif tutarak bu duygudan kurtulabilip, korkularımızı yenebiliriz.

Bilinçaltındaki yersiz korkuları yok eder diğer bir deyişle bardağın dolu tarafından olaylara bakılabilir. Hipnoz kişinin bilinçaltında ki düşüncelerine ulaşmaya çalışan bir teknik ve tedavi yöntemidir. Herhangi bir mistik olguyla alakası yoktur. Tıbbi çalışmalarda da hipnoz tedavi edici olarak geçer. Herhangi bir problemden sorunun kökünde yatan sıkıntıyı hipnoz sayesinde pozitifleştirerek olumlu etkiler yaratılabilir. Cinsel anlamda da yaşanılan korku ve kötü tecrübeler bu sayede aşılabilir.

Parapsikoloji Yöntemlerinden Biri de Meditasyon

Diğer bir zihnimize ve ruhumuza iyi gelecek yöntemde meditasyondur. Meditasyon kişinin şu an bulunduğu zamanı korumasıdır. Öncesi ve sonrası her zaman bulunduğumuz zamanı yok eder; geçmişin olumsuzlukları geleceğin kaygısıyla bulunduğumuz günü harcamamız sadece şu ana odaklanmamızdır. Sadece bununla da kalmayıp stres, gerginlik, zihindeki kötü düşünceleri yok eder. Gençleştirir, hayata, insanlara hayvanlara doğadaki canlı cansız nesnelere sevgiyle bakmayı sağlar, enerji kullanımını dengeler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Meditasyon yapılacak ortamın sesten, ışıktan uzak sakin bir yer olması gerekir.

Fiziksel ve zihinsel olarak rahat olmanız gerekir solunum çalışması yapmış olup düzenli nefes alıp vermeniz gerekir. Meditasyon yapacağınız ortamın fiziksel ve zihinsel konforu olmalıdır. Böylece pozitif bir meditasyon seansı geçirerek ruhsal huzura kavuşmuş olursunuz.

Parapsikoloji sadece yaşadığımız dünyada duyu organlarımızla değil bunun dışında bir oldu keşfetmektir. Sınırların ötesinde olan Parapsikoloji tarihte birçok ünlü düşünüründe araştırmalarında olmuştur. Parapsikoloji açıdan uygun dernek ve kuruluşlar kurulup araştırmaları devam etmektedir. İşimize her zaman yarayacak bilgi aktarımı bu sayede keşfedilmiştir. 

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap