İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Metafizik

Uzaylı’ların Bir İnancı Var mı?

Uzaylı’ların Bir İnancı Var mı?
Uzaylı'ların Bir İnancı Var mı? Uzaylı Gerçek mi?
+ - 0

İçinde yaşadığımız evren de tek olmadığımızı düşünenlerin sayısı günümüzde oldukça artmıştır. Bugüne kadar uzay ve Uzaylı‘larla ilgili bir çok iddia ortaya atılmıştır. Bazıları ses ya da görüntüler aracılığıyla belgelenmiş bazıları ise yaşanılanların anlatılmasıyla gün yüzüne çıkmış, uzaylıların olduğuna dair bir çok iddia mevcuttur. Bu konuda yapılan araştırmalar oldukça fazladır.

Bilimsel araştırmalar sonucu elde verilerin bir çoğu, günümüzde hala gizemini korumaktadır. Bu nedenle resmen açıklanan bir uzaylı gerçeği bulunmamaktadır. Uzaylı varlıklar iddialara göre jeli andıran ve iskelet gibi görünen bir dış görünüşe sahip, siyah gözleri, uzun parmakları ve perdeli ayakları olan varlıklar olarak tanımlanır. Bu varlıklar telepati yoluyla insanlarla iletişim kurarlar ve oldukça zeki varlıklardır. Quintumnia adlı gezegenden dünyamıza yüksek donanıma sahip ufo diye tabir ettiğimiz uzay hava aracını kullanarak seyahat ediyorlar.

İlk Uzaylı İddiası

1947 senesinde Amerika birleşik devletlerinde bulunan Roswell eyaletine, bugün ufo diye tanımlayabileceğimiz bir araç düşmüş ve uzaylıların olduğu iddiası ilk olarak o tarihte ortaya atılmıştır. 51. Bölge olarak bilinen bu bölgede Amerika birleşik devletleri tarafından gizli bir çalışma yürütüldüğü herkesin hem fikir olduğu bir konu, fakat bu çalışmanın içeriğine dair kesin bir bilgi o tarihten bu güne kadar hala edinilmiş değildir.

51. Bölgede görev alan bazı Amerika vatandaşları zaman içerisinde çeşitli iddialarda bulunarak, uzaylılara ait olduğunu söyledikleri bir takım fotoğraflar paylaşmış ve insanların aklına büyük bir şüphe sokarak aynı büyüklükte bir merak uyandırmayı başarmıştır.

Genel olarak bu bölge hakkında ortaya atılmış birden çok iddia yer almakla beraber, henüz hiçbiri doğrulanmamıştır. Durum böyleyken her itiraf yahut iddia havada kalmaktadır.  51. Bölgede çalışmış Boyd Bushman adlı kişi, bölgenin askeri üssünde mühendis olarak görev yapmıştır. Çalıştığı dönemde, askeri üste bazı fotoğraflar çeken adam ölümünden bir süre önce bu görselleri yayınlayarak çeşitli itiraflarda bulunmuştur. Bu itiraflara göre 51. Bölgede bir takım uzaylı varlıklarla ortak bir çalışma yürütülmektedir. Başka bir itirafçı ise Bob Lazar adlı kişidir. Bu kişinin söylediklerini internette parçalar halinde bulmak mümkün.

Uzaylı’ların İnançları Var mı?

Böyle bir başlığın altına yazabilmek için öncelikle uzaylıların var olduğunu kabul etmek gerekir. Uzaylıların varlığını kabul etmiş var sayarsak, bu varsayım üzerinden açıkça çıkılacak sonuç yine bilinmezliği işaret etmektedir.

Bir kedinin dört patisi olduğunu söyleyebilmek için bir kedi görmüş olmalıyız. Bir insanın hangi dine mensup olduğunu öğrenebilmek için öncelikle, o insanla iletişim kurmalıyız. Durum bunu gösterirken, uzaylıların olduğunu kabul etsek dahi, belli, bir dini inanışları olup olmadığını sadece onlarla iletişim kurarak öğrenebiliriz. Bu durum aslında yine bir çıkmaza sürüklenir. Nedeni ise uzaylıların varlığını kabul ettiğimizde, onlara soru soramadığımız yani iletişime geçemediğimiz için inanışlarını sorma şansımız olmaz. Bu durumda bir inanışları vardır ya da tam tersi durumda yoktur diyemeyiz.

Günümüzde internet üzerinde uzaylı varlıklara ait oldukları iddia edilen bir çok görsel yer almaktadır. Ve tesadüf müdür bilinmez hemen hemen hepsi birbirine benzer şekildedir. Bazı iddialar günümüzde dünyanın uzaylılar tarafından ya da ortak bir çalışma ile yönetildiğini bazıları ise bir takım uzaylıların dünyada var olduğunu ve bilim insanları tarafından incelemeye alındığını düşünüyor olsa bile resmi kayıtlarda henüz uzaylı varlıkların olduğu bilgisi yer almamaktadır. Bu nedenle ortaya atılan her iddia ya da itiraf kesinlik içermemektedir. sonuç olarak bu kişisel bir karar durumdur. Eğer siz var olduklarına inanıyorsanız vardır.

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap