1. Ana Sayfa
  2. Gizemli Dünya

Şeytanın Zina Tuzağı

Şeytanın Zina Tuzağı
Şeytanın Zina Tuzağı
+ - 0

Öncelikle Esslelamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Beraketühü… Dünkü yazımızda şeytanın kirli tuzaklarından bahsetmiştim sizlere. Şeytanın kirli tuzaklarının ne olduğuna bakmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Bugünkü yazımızda sizlerie şeytanın zina tuzağı’ndan bahsetmek istiyorum.

Kur’an-ı Kerim’de ki ifadeyle söyleyecek olursak “Zinaya yaklaşmayın” buyuruyor Allah C.C. Çünkü yaklaşırsak zaten iş çığırından çıkar ve maalesef onu yapmak durumunda kalabiliriz. Şeytanın bir çok tuzağı olduğunu bir önceki yazımızda anlatmıştık. Zina tuzağıda aynı şekilde genel haramların başında gelmektedir.

Günümüz gençliğinin en büyük hatasıdır diyebilirim zinaya. Zira nikahsız ilişkileri özendiren gerek evlilik programları,gerekse diziler gençlerin beyinlerini iyice yıkayarak onları adeta şeytanın bir avanesi yapmak istiyor. Bunların çoğunun kasıtlı olarak yapıldığını biliyoruz. İnsan fıtraında doğuştan var olan merak ve heves yüzünden zina günahını işlemek insana cazip geliyor. Bu gayri ahlâkî durum maalesef toplum içinde bir infial uyandırmakta ve toplumun huzunu kaçırmaktadır. Tabi bir de bunların gayet doğal olduğunu savunanlar var. Ama o iş biraz siyasi olduğu için siyasi boyuta girmek istemiyorum.

Müslüman bir kadın veya bir erkeği zina tuzağına düşürmek isteyen şeytan kulaklara belli başlı şeyler fısıldayarak farkında olmadan insanı kandırır. Sonuç olarak da insan o fısıltılara kulak verdiği müddetçe şeytanın zina tuzağı’na düşmesi kaçınılmazdır.

Şeytanın Zina Tuzağı’ndan Nasıl Korunuruz?

Şeytanın zina tuzağı’ndan korunmak için en başta çok sağlam bir inanca ve ahlaka sahip olmak gerekir. İkincisi ise evlilik. Allah’ın helal kıldığı evlilik müessesini kuran insan şeytanın zina tuzağı’na düşmesi zorlaşır. Çünkü helal olanı var iken harama koşmak demek akıl kârı değildir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.S gençlerin zinadan korunabilmeleri için 2 yol göstermiştir. Birincisi Evlilik ikincisi Oruç. Ancak bu ikisi ile nefsi terbiye eder ve şeytanın zina tuzağı’ndan korunabiliriz.

Evlilik Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıymetli kardeşlerim evlenmeden önce evlenecek insanların birbirini görmesinde her hangi bir sakınca yoktur. Tabi ki edebi ölçüde olduğu takdirde. Ancak el ele tutuşmak, sarılma, öpmek gibi şeyler insanı şeytanın zina tuzağı’na düşürebileceğinden dolayı haram kılınmıştır. Dikkatli olmak lazım. Çünkü bir ömrü birlikte geçireceğin bir insan ile karşılaşıyorsun.

Son Söz;

Zina tuzağı ile alakalı mevzuya kısaca bir giriş yapmış olduk. Allah nasip ederse gün be gün zinanın insana zararları ve çeşitlerini tane tane işlemeye çalışacağız şimdilik Allaha emanet olun.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

"Kıskanç insanlar sadece seni tenkit ederler. Her ne yaparsan yap senin başarısız olmanı isterler. Sen onları boş ver yoluna bak. Çünkü sen çalışarak hedefine vardığın zaman onların suratları mosmor olacak"

Yorum Yap