1. Anasayfa
  2. Ufolar

Ufolar ve Naziler

Ufolar ve Naziler
nazi
0

Bir Alman televizyon kanalı olan en 24’te yayınlanan belgelere göre Roswell kasabasına düştüğü inanılan bir UFO aslında nazilerin dikey havalanan ‘Die Gloçka’ yani ‘Çan’ isimli bir roketin planlarını alıp test eden Amerikan ordusuna ait bir hava aracı.

İleri derece askeri teknolojisinin ilk örneklerinden biri olarak görülmeye başlanan bu roket Nazi döneminde birçok istihbarat toplamak amacıyla ve kalkmak için uzun mesafelere kesinlikle ihtiyaç duymayan dikey olarak da yükselebilen bir hava aracı hedeflenerek, tasarlamaya başlandı. Sabit bir kokpitin etrafında dönen değişik dairesel platforma bağlı güçlü kanat ve pervaneler sayesinde havalanan bu roketin Naziler tarafından denenmiş olabileceğine dair güçlü iddalar bulunmaktadır.

Çan adı verilmiş olan bu roketin planları savaşın sona ermesiyle birlikte daha güvenli bir ortam arayışında olan bilim adamları aracılığı ile Roswell vakasından tam iki yıl önce 1945 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne götürülür aralarında nazilere ait savunma projeleri ile ilgili önemli bir yer edinmiş olan General Hans Kammler’ inde olduğu bilim adamları sayesinde soğuk bir savaş döneminde sovyetlere fark atmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri, bu teknolojilerden yararlanarak yepyeni bir hava aracı üretir. Amerika Birleşik Devletleri’nin New Mexico eyaletinde Rosswell kasabasında tarihler 8 Temmuz 1947 de görülen uçan daire de Çan’ın farklı bir versiyonu üzerinde çalışmalar yapan Amerika Birleşik devletlerine ait bir hava aracı.

Ayrıca Almanya’dan getirilen ve Nazi almanyasına ait dikey kalkış uzmanı olarak görev alan Aleksander Lİppisc Amerika Birleşik Devletleri’nde Roswell olayının geçtiği New Mexico’ya atanmış olması Roswell’e ait UFO ile Nazi bağlantısının önemli kanıtları arasında yer almaktaydı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir