1. Anasayfa
  2. Gizemli Dünya

Anjikuni Gölü

Anjikuni Gölü
0

Anjikuni Gölü Kanada’da Nunavut bölgesinde bulunur. Kazan Nehri ile beslenir. Etrafında balıkçı köyleri vardır.   Göl etrafında kurulmuş olan bir balıkçı köyünde yaşayan ve 2000 kişiden oluşan köy halkının 1930 yılı Kasım ayında aniden ve esrarengiz bir şekilde  kaybolması göl ile ilgili bir çok gizemli sorunun ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Olayı fark eden Joe Labelle isimli Kanadalı bir avcıdır. Joe Labelle çıktığı bir av esnasında, geceyi geçirebilmek için bir sığınak aramaktadır. Ve bu balıkçı köyüne gelir. Ancak köyde yaşayan tek bir kişi bile olmadığını fark eder. terkedilmiş köyde, insanlar hariç her şey yerli yerinde durmaktadır. Yiyecekler, eşyalar, giysiler ve köy halkının silahları yerlerinde durmaktadır. Köy halkına ne olduğu, nasıl ortadan öylece kaybolup yok oldukları hala bilinmemektedir. Bu durum Anjikuni Gölü ile ilgili pek çok teori üretilmesine neden olmuştur. Köylülerin kaybolmasından sadece birkaç gün önce Kanada Kraliyet Atlı Polisi raporlarında, göl etrafında ve gökyüzünde garip ışıklar saçan nesnelerin görüldüğü yazılmıştır.  Bugüne kadar bu cisimlerinde ne olduğu asla bilinemedi ve de ispatlanamadı.

Anjikuni Gölü’ndeki bu yok olma durumu kimilerine göre uzaylıların işi. Olayı hayaletlere, vampirlere bile bağlayanlar bulunmaktadır. 1930 yılından bu yana köy halkına ne olduğu hakkında ne bir ipucu ne de bir delil bulunamamıştır. Ama dünya üzerinde bu şekilde toplu kaybolma hikayeleri sıklıkla duyulmaktadır. Bu da bize evrende yalnız olmadığımız konusunda bir uyarı olabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir