1. Anasayfa
  2. Gizemli Dünya

Bebekler Adası

Bebekler Adası
bebekler
0

Isla de Las Munecas yani Bebekler Adası olarak bilinen ada Meksika’ya bağlıdır. Adaya ayak basıldığı andan itibaren insanın kanını donduran, tüylerini diken diken eden binlerce oyuncak bebeğin, ağaçlara bir şekilde asıldığı ve tutturulduğu görülmektedir.

Anlatılanlara göre, birkaç tane küçük kız çocuğu adada oyun oynuyorlarmış. Küçük kızlardan biri oyun oynarlarken adada boğularak can vermiş. Ve o günden itibaren adaya ayak basan herkes izleniyor hissine kapılmaya başlamış.

1950 yıllarında Don Julian Santana Barbara isminde bir adam karısı ve çocuklarını bırakıp Bebekler Adası’nda yaşamaya başlamış. İzole bir yaşam sürdüren Barrera adada yaşamaya başladığından beri garip bir şekilde oyuncak bebekleri toplamaya başlamış. Bir zaman sonra civar köylüler Barrera’nın bu alışkanlığını öğrenmiş ve Barrera’nın yetiştirdiği sebze ve meyveleri oyuncak bebekler ile takas yapmaya başlamışlar. Barrera’nın oyuncak bebekleri toplama nedeni ise, boğulan kızın ruhunu rahat ettirdiğine inanmasıymış. Bundan dolayı topladığı bütün oyuncak bebekleri adanın her tarafına asıyormuş. Böylelikle bu ürkütücü ve korkunç görünen görüntü ortaya çıkmış.

Meksika’ya gelen turistlerin ilgisini çok fazla çeken Bebekler Adası’ndaki asıl gizem bu değil. Adanın bu kadar ünlü ve gizemli olmasına neden olan asıl olay, adada yaşayan Barrera’nın da, adada boğularak ölen küçük kız gibi, aynı şekilde ölmesidir. Olayın benzerliği bunun bir tesadüf mü yoksa başka bir gariplik mi olduğunu düşündürmeye yetiyor. Ayrıca bu garipliğe adada bulunan binlerce oyuncak bebeği de eklediğinizde, ada korkunç ve gizemli bir kimliğe bürünüyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir