1. Anasayfa
  2. Tarih

Agarta Uygarlığı Var mı?

Agarta Uygarlığı Var mı?
0

Agarta uygarlığı Atlantisten göç edem Mu rahipleri tarafından kurulmuş, yeraltı uygarlığıdır. Daha önceleri açık ilim öğretirken, sonraları bu ilimler gizlenmiştir. Agarta uygarlığı’nın lideri Brahitma’dır.

İslamiyet inancına göre ise bu uygarlık insaniyet dünyaya gelmeden önce dünya üzerinde yaşamış, insanlar dünyaya geldikten sonra da yeraltına çekilmişlerdir.Birçok dönemde Agarta uygarlığı insanlığa öncülük etmiş onları kötülüklerden korumuştur. Mu kültürüne göre Bir’in ve Belailin oğullarının arasındaki savaş sonucunda Bir’in oğulları iyiliğin temsilcisi olarak Agarta uygarlığı; Belail’in oğulları da kötülüğün temsilcisi Şambalayı kurmuşladır. Agarta uygarlığı iyiliği temsil etmiş ve ilimlerini iyi yönde kullanmıştır. İnsanları savaş ve felaket gibi birçok kötülükten korumuşlardır.

Agarta uygarlığı nerede ortaya çıkmıştır?

Agartalılar Amerika kıtasında ortaya çıkmıştır. En önemlileri Mayalar, Azteklerdir. Agarta uygarlığı’nın Güney Amerikada ki lideri Meksikadaki Teotihuacan Uygarlığının bulunduğu bölgede ki Quetzalcoatl’dır.

Efsaneye göre Quetzalcoatl yılan tanrısıydı. Bu tanrı Azteklere göre yılan şeklinde sembolize edilmiştir. Bu bölgede öğretici anlamına gelmekteydi. Mısırlılarda ise yeraltı tanrısı Osirisdir. Osiris Nut ve Beb’in oğludur.

Mısır mitolojisine göre kardeşi Seth kötülük, Osiris ise iyilik tanrısıdır. İyiliğin temsilcisi olan Agarta uygarlığının Tanrıları iyilik Tanrılarıdır. Yunan Mitolojisinde ise bazı önemli tanrılar yer almaktadır. Türkiye’de de Agarta hakkında Kapadokya bölgesinde araştırmalar olmuştur. Bölgede birkaç tane yer altı kenti bulunmuştur.

19. Yüzyılda Agarta Uygarlığı’nın İzleri

Agarta 19. yüzyılda Saint-Yves d’Alveydre nin ‘Hind’in Misyonu” hakkında yazdığı kitapta kullanışmıştır. Fransız konsolosu Jacoliot Hin’teki Tevrat’ı yazarken de kullanmıştır. Agarta bu kitaplarda yer alarak Batı’da tekrar gündeme gelmiş, araştırılmıştır. Ferdinand Ossendowski Agarta hakkında bilgi toplamak için yolculuk yapmış ve lama manastırında bulunmuştur. Daha sonra elde ettiği bu bilgilerle 1924 yılında ”Hayvalar, İnsanlar ve Tanrılar” adlı kitabını yazmıştır. Kaldığı manastırda altı bin yıl önce kutsal bir insanın kayıplara karıştığını fark etmiş Agarta’nın yer altı kralığına karıştığını bulmuştur.

Mağaralarda inzivaya çeken grupların agartayla iletişim kurduğu öne sürülmüştür. İran edebiyatında da Firdevs Şahname adlı kitabında Agartadan ve yer altı ülkesinden bahsetmiştir. Arkeolog Harol Wilkins de agartayla ilgili araştırmalar yapmıştır. Wilkins’e göre Nuh tufanından önce Afganistanın içinde bir Hindu Kuş yöresinde bir bölge yer altı ülkesine uzanır ve buraya agarta denmiştir. Yaklaşık 7 bin yıl önce bu kıtanın battığı düşünülüyor ve günümüzde Polinezya, Mikronezya ve Melanezya adalarının bu uygarlıklardan kaldığı sanılmaktadır.

Mu Uygarlığı ve Agartalar

Agarta Mu uygarlığına dayanmaktadır. Mu uygarlığı insanlığın il vatanıydı ve tek tanrılı dine inanıyorlardı. Çok ileri seviyede bir manevi güce hakimdiler. Toplumda birçok olağanüstü yeteneklere oldukça sık rastlanırdı. Bu uygarlığın yöneticisi rahip ”Ra Mu” ydu. Atlantiste bulunan bu kent denizcilikte oldulça ileriydi ve Atlantis efsanelerinde konu alındığı gibi çok güzel bir yerdi. Efsaneye göre felaketler sonucunda bu kent denize gömüldü ve haritadan silindi. Hiç kimse kesin olarak neden Atlantisin haritan silindiğini bulamamıştır.

Günümüzde Agartayla hala iletişim halinde olduğunu söyleyen topluluklar vardır. Agarta dünyanın başına gelen felaketten ders almış, barış içinde yaşamaya çalışmış yer altı topluluğudur. Mağarada inzivaya çekilen alimlerin Agartayla iletişim halinde olduklarıyla düşünülür.

Agartanın sembolü ise ”Gamalı haç”tır. Bu semboller Hint ve Tibet tapınaklarında bulunmaktadır. Dünyanın en eski sembollerinden olup dört büyük enerjiyi simgeler. Agarta budist kökenli bir kelimedir.

Tibet eserlerine göre yeraltında bulunan agarta tünelleri dünyanın bir ucundan bir ucunu gezebilecek büyüklüktedir. Bu tüneller Türkiye, Amerika ve Brezilya’da bulunuyor. Söylentilere göre yeraltı topluluğu agartanın bizden daha ileri bir teknoloji kullandıkları öne sürülüyor. Bu uygarlıkla ilgili araştırmalar hala devam etmektedir.

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir