1. Anasayfa
  2. Gizemli Dünya

Tapınakçılar kimdir? Tapınak Şovalyeleri ve Masonluk

Tapınakçılar kimdir? Tapınak Şovalyeleri ve Masonluk
0

Tapınakçılar yani Tapınak şövalyeleri, Kudüs ve Filistin’ deki kutsal toprakların Haçlıların elinde olmasıyla temelleri atılmış bir topluluktur. Dönemin kralı bu bölgeye 9 tane çok güçlü şövalyeler yollamışlardır. Bu şövalyeler hem kutsal yerlere sahip çıkmak hem de rahip olarak görev yapmaktaydılar. Daha sonra bu 9 şövalye görevlerini farklı amaçlar doğrultusunda kullanarak bambaşka bir amaca temel atmışlardır.

Tapınak şövalyelerinin en büyük özelliği çok donanımlı olarak yetiştirilen birer asker olmalarıdır. Bu nedenle oldukça güce sahiptiler. Amaçlarından saptıklarından sonra bunlar önlerine geçilemez bir hal almıştır. Dini kötüye kullanma, kendi kuralları çerçevesinde belirlenen ayinler, İslam dinini yobazlaştırarak anlatma gibi amaçları temel edinmişlerdir. Ancak kendilerine göre tarif edildiğinde de barışçılığı ve insan vicdanı gibi kavramlar ön plana sürülmüştür.

Daha sonra 9 şövalyeden oluşan bu topluluk, kendi kriterlerine uygun olan kişilerin katılımıyla büyük bir örgüt haline getirilmiştir. Bu örgüt, kendi istediklerini gizlice yapma yetkisine sahiptirler. Zaman içinde büyüyen bu gizli örgüt, daha sonra Masonlarla birlikte kendini daha fazla geliştirmeyi planlamıştır. Ancak örgütün faaliyetleri sadece 2 yüzyıl sürmüştür. Bu süre dışında Tapınak şövalyelerine hizmet etmeyi planlayan kişiler doğrudan Mason olmayı kabul etmiş bulunmaktadır. Faaliyetini yitirmiş gibi görünen bu örgüt ise amaçlarını Masonluk adı altında hala devam ettirmektedir.

Masonluk Ve Tapınakçılar

Masonlar ve Tapınakçılar, kendi seçtikleri kişilerle birlikte parayı ön planda tutarak, kendilerini herkesten güçlü göstermeyi amaçlamışlardır. Tapınakçılar, 16 şövalyelik bir konseyden oluşmaktadır. Bu konsey, örgütün başındaki kişileri oluşturmaktadır.  Tapınakçılar’ın en önemli özelliği ise, kurulduktan sonra en kısa zamanda güç kazanan örgüt ilan edilmesidir. Buna rağmen 1119 yılında kurulan örgüt 1314 yılında son bulmuştur. Bu şekilde temelinde Masonluk yatan bu topluluk, yoluna tamamen Mason olarak devam etmiştir. Hiçbir zaman faaliyetlerine son vermemiştir.

Tapınakçılar ile birleşen bu gizli örgüt günümüzde 5 milyon kişilik bir kitleye ulaşmıştır. Örgütün temelinde ise Hristiyanlık ve Yahudilik övülmektedir. İslam dini ise tamamen çarpıtılmıştır. Bu nedenle İslam dininde büyük bir tepkiye maruz kalmıştır. Tapınakçılar’ın Mason olduğu ile ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Tapınakçıların asıl amacı Dünya’yı daha yaşanılır bir hale getirilebilmekti. Hristiyan askeri tarikatı olan bu örgüt, kendilerini daha güçlü bir hale getirmiştir. Böylece barışçı bir Dünya isterken, örgüt aniden parayı hedeflemeye başlamışlardır. Böylelikle çoğu Hristiyan halkı tarafından da tepki görmüş ve dağıtılmak istenilmiş. Ancak başarılı olunamamış örgüt çok kısa sürede büyümüştür. Tapınakçılar günümüzde ayrı bir tarikat olarak faaliyet göstermemektedir. Tapınakçılar’a hizmet etmek isteyen kişiler artık Masonluğa geçmektedirler. Ancak bu da o kadar kolay bir şey değildir. Masonluk için Mason kriterlerine uygun olmanız gerekmektedir.

Tapınakçılar ve Masonluk

Masonluk, Tapınakçıların devamı olan gizli bir örgüttür. Dünya’da oldukça aktif üyesi bulunmaktadır. Özellikle 2 milyondan fazla Amerika’da üyesi bulunmaktadır. Mason olabilmek için öncelikle 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Çünkü 18 yaşında çoçuk olmaktan çıkarsınız. Ancak Masonlara göre 21 yaşında özgür düşünce sahibi olabilirsiniz. Bunun için 21 yaş şartı bulunmaktadır.

Masonluğa girerken belli bir miktar para ödemek zorundasınız. Çünkü Tapınakçılar ve Masonlar’ daki gücün simgesi paradan oluşmaktadır. Bunun dışında yıllık olarak da bu gizli örgüte belli bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Bunun için maddi durumunuzun iyi olması gerekmektedir. Bu yüzden günümüzdeki Masonlar daha çok sanat dünyasından kişileri içerisinde barındırmaktadır. Masonluk için bir okul gibi derece atlamak için eğitim veriliyor. Bunun için belirli bir kapasiteye sahip olmanız gerekiyor. Masonluk kendi içerisinde tarikatlara ayrılmaktadır. Bu tarikatlar Mason, İlluminati ve Tapınakçılardan oluşmaktadır. Masonluğa kabul edildiğiniz zaman belli bir seviyeye ulaştığınız zaman istediğiniz örgüt için hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir