1. Anasayfa
  2. Komplo Teorileri

Özel İnsan Modeli Mi Yapılıyor? Özel İnsan?

Özel İnsan Modeli Mi Yapılıyor? Özel İnsan?
0

Özel insan kavramını duyduğunuzda çok garipsediğinizin farkındayım. Ancak durum gerçekten ciddi. Özel insan modeli tasarlıyorlar.

Özel İnsan ne demek?

Özel İnsan demek her şeyi ile çok özel olarak hazırlanmış insan modeli demektir. Yani hiç bir hastalığı bulunmayan, son derece zeki, uzun ömürlü ve tamamen insani kusurdan arındırılmış bir insan türü.

Bu çok ciddi bir iddaa daha da açalım…

Bilim insanları insan genetiği üzerinde ki çalışmalarda 1980 li yıllarda gen tedavisi olaylarıyla başladı. Başlangıçta hastalıklar üzerinde iyileştirme çabaları yaparken 2004 yılına gelindiğinde işler değişmeye başladı. Madem ki bu genler üzerinde oynayabiliyoruz o zaman daha farklı şeyler yapalım dediler ve tam 5 saatten fazla hızlı koşabilen bir fare ürettiler.

Ardından daha güçlü halini yaptılar. Demek ki gen düzenlemesi yaparak yepyeni bir insan modeli üretebileceklerini buldular.

Denilenler Nasıl Olacak?

Hiç bir hastalığı bulunmayan, uzun ömürlü, kusursuz insan için öncelikle babadan ve anneden alınan sperm ve yumurta hücreleri labaratuvar ortamında hastalık taşıyan genlerden ayrıştırıldı. Ardından zeka genleri düzenlendi. Cinsiyeti,göz rengi, ten rengi,boyu vs. Bütün genetik kodlarını düzenlediler ve anneye enjekte ettiler.

Hatta öyle ki bu işin ilk sinyallerini GATTACA isimli filmde bile verdiler.

Bu filmin konusu tam da üzerinde konuştuğumuz konu ile alakalı. Açıkçası bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. 21. Yüzyıl teknolojileri ile insan modeli tasarlamak ve diğer insanları 2 sınıf insan yapmak. Bu hiç adil değil.

Sonuç Olarak – Özel İnsan ;

Açıkçası ilahi düzen ile oynamaya çalışıyorlar. Allah’ın koyduğu düzeni bozarak kendilerini ilah statüsüne sokmak istiyorlar. Ancak atladıkları bir şey var ki o da Allah’ın planı. Allah’ın yarattığı hiç bir şeyde kusur bulamazsınız ancak insan kendi eliyle yaptığı bir çok şeyde kusur hep var olmuştur. İlahi düzene karşı insanoğlu her daim çaresiz kalır. Her ne olursa olsun Allah’ın koyduğu bir kadar var ve bu kaderi değiştimek yalnızca O’nun elindedir.

2008 yılında Çin’de bu bebekler dünyaya geldiler. Anlattığım şeyler size çok ütopik gelmiş olabilir. İsterseniz daha detayını siz yazının sonunda Barış Özcan’ın hazırladığı video ile öğrenin.

Görsel Kaynağı : https://pxhere.com/tr/photo/877606

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir