1. Anasayfa
  2. Komplo Teorileri

Kara Elbiseli Misyonerler

Kara Elbiseli Misyonerler
misyonerler
0

Orta Amerika cangıllarından Burma’ya, Çin’den Kolombiya’ya kadar ve hatta eski Peru’ya kadar, doğudan batıya doğru uzanan bir hatta görülen kara elbiseli adamlar, aniden ortaya çıkarlar ve büyük bir felaketin geleceğini haber verirlerdi.MÖ 11000 yılından önce Amerika’da ve Güney Asya civarında ortaya çıkmışlar ve daha sonra da aniden ortadan kaybolmuşlardır. Yine bu tarihlerde Atlantis’in ve Atlantis’in emperyal kolonisi Hy-Brasil’in sulara gömüldüğü düşünülüyor. Eski Brezilya’da bulunan Atlantis İmparatorluğu’na İrlandalı göçmenler Hy-Brasil adını vermişlerdi. Öncüleri Quetzalcoatl’ın Hy-Brasil’den gelip, orta Amerikaya medeniyeti getirdiği düşünülmektedir. Torquemada kitabında, De La Poblaçon de Tulla y su Senorio bölümünde; ‘ Toltekler, Quetzalcoatl liderliğinde karaya ayak basarak, iç taraflara doğru ilerlediler ve Tullan şehrini kurdular’ denmektedir. Toltekler buradaki yerlilerle evlenerek Quetzalcoatl liderliğinde Orta Amerika’yı koloni haline getirmişlerdir. Quetzalcoatl ve yanındakilerin Hy- Brasil’den veya Atlantik Okyanusu’nda bulunan Atlantis uygarlığı’nın anavatanından gelmişlerdi. Kara elbiseli Misyonerlerin Atlantis’li ya da Hy- Brasil’li olduğu kuvvetle muhtemeldir. Eski Meksika’da, Mexico ve Orta Amerika bölgesine ilk yerleşenlerin beyaz tenli insanlar olduğu söylenir.

         Güney Amerika’da yaşayan beyaz ırkın yok edilmesi, ilk “İnka Güneş İmparatorluğu” kurulmadan önce olmuştur. Bu beyaz imparatorluğun torunlarının bugün hâlâ yaşıyor olabileceği düşünülmektedir. Bunların Brezilya’nın keşfedilmemiş bölgelerinde,  And Dağları bölgesinde ve Amazon Nehri civarında yaşadıkları düşünülmektedir. Bugün Titikaka gölü civarında yaşayan modern yerli kabileleri olan “Colloan” veya “Aymara” yerlilerinin ataları kayıtlara göre, göl üzerindeki adada yaşayan çok eski, sakallı ve beyaz tenli bir ırktı.

Efsanelerde, Quetzalcoatr’ın, Hz. İsa’ya benzer bir şahsiyeti olduğu anlatılmaktadır.Quetzalcoatl, Mexico körfezindeki Panuco’ya ayak bastı­ğı sıralar, bir diğer beyaz tenli, sakallı bilge adam, bugün­kü Kolombiya’nın olduğu yere gelmişti. Yerliler ona ‘Boc­hicha’ demişlerdi. O, Chingasa’nın doğusun­daki bir ülkeden gelerek aniden ortaya çıkmıştı. Bochicha tam 2000 yıl yaşamıştı.

Başka bir Peru geleneğinde, İnkalar’ın “Virakoşa” veya“Ayar Manko Kapak” dedikleri beyaz tenli sakallı bir ada­mın, Titikaka Gölü’ndeki adanın üzerinde birdenbire ortaya çıktığı anlatılır. Hy-Brasil denilen Atlantis kolonisini, göklerden gelen ateş  ve depremler yoketmişti. Matto Grosso bölgesindeki ölü şehirler, bu prehistorik medeniyetten kalan harabelerdir. Richard Oglesby Marsh adlı bir Amerikan bilim adamı­na göre, eski Atlantis kökenli Brezilya medeniyeti, Maya­ların ve İnkalar’ın kültürlerinin temelini teşkil etmiştir.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir