1. Anasayfa
  2. Şehir Efsaneleri

İnsan Başlı Yılan Gerçek Mi?

İnsan Başlı Yılan Gerçek Mi?
insan-basli-yilan-gercek-mi
0

Günümüze ulaşan insan başlı yılan efsanesi normal bir yılan vücuduna sahiptir. Peki neden insan?  Bu gerçek midir burası biraz tuhaf. Fakat başı insan şeklindedir. Ve inanılmaz bir görüntüsü vardır. Ve belinden itibaren inanılmaz derece yüzü insana benzemektedir. İnsan yüzlü bir yılanın olması çok garip bir ifadedir. Yeni yayılmaya başlayan insan başlı yılan efsanesi gerçek mi yoksa yalan bu meçhuldür.

Fotoğraflarda görülen bu efsanevi insan görünümlü yılanın nereden geldiği bilinmemektedir. insan başlı yılan bir insana benzetilmektedir. Fotoğrafta da olduğu gibi bu yalnızca bir söylentidir. Bu söylentinin nereden geldiği hiç bir zaman bilinmemekle birlikte insanlarda merak uyandırmıştır. Başka bir söylentiye göre; Endonezya’da görülen insan başlı bir yılan kıyıya vurmuş bir şekildedir. Ortalama 14. cm olan insan başlı yılan  kırsal kesimden olan insanlar tarafından imha edilmiştir.

insan başlı yılan gerçek mi?

Endonezya’da görülen bu yaratığın her zaman ki görüntüsü ve saçları insana benzetilmiş olup fotoğrafları çekilmiştir. Bu söylenti inanılmaz bir ülke olan Malezya’dan gelmiş olup kültür ile bağdaştırılmıştır. Bu kültüre göre bu yaratığın Malezya’da bulunduğu kanıt olarak gösteriliyor. Saçlarının rengi sarı olduğu söylenmekle birlikte insanı andırmaktadır. Asıl anlamı”  efsanevi yılan” olan Malezya  kültüründeki bu insan görünümlü yılan her geçen gün daha da çok merak uyandırmıştır.

Son günlerde gündemde olan insan başlı yılan” Şahmeran” öldürülmüştür. Ve bunun hakkındaki en son haberse Endonezya’dan gelmiştir. Endonezya’da köylüler tarafından bulunan bu yaratık sahilde öldürüldüğü söyleniyor.

Mezopotamya zamanında bulunan bu insan başlı yılana benzer bir canlının Endonezya da bulunduğu iddia ediliyor.  Bu yaratığın Endonezya’da nasıl bulunduğu bilinmemekle birlikte nasıl ortaya çıktığı da merak konusu olmuştur. Kafaları karıştırmayı başaran bu olay bir sır olup kalmıştır. Sadece bir söylentiden ibaret olan bu olay  ve fotoğraflar bir uydurmadır.

İnsan görünümlü yılan sahilde bulunmuş olup kıyıya çarpmış bir şekilde bulunmuştur. Ve bunu gören Malezyalı  köylüler büyük panik yapmışlardır. Güneydoğu tarafında bulunan bu yaratık gerçekten insana benzemektedir. Ve Malezya kültürüne göre ”insan yılan” olarak adlandırılmaktadır. Kitaplarda olan bu efsanevi canavar insan başlı yılandır. İnsanları öldüren bir hayvandır. İnsanlar tarafından öldürülebildiği bilinmektedir. Bu efsanevi bir varlıktır. Bunlara kesinlikle inanılmamalıdır. İnsan başlı yılan gerçekten yılan mı yoksa insan haline mi bürünmüştür.

Saçlarının sarı olduğu inanılan bu insan görünümlü yılan , sadece bir uydurmadır. Efsaneye göre bu yılanın gözleri insan gibidir. Ve saçları da öyledir. Belinden itibaren bakıldığında aşırı derecede insan vücuduna benzetilmiştir. Ve bu canavarın öldürüldüğüne inanılmaktadır. Yeniden gündeme gelen bu canavar her geçen gün tepki yaratmaktadır. Fakat şu bilinmelidir ki, böyle bir efsane bile yoktur.

İnsanın tüylerini ürperten bu efsanevi canavar insana benzediği gibi vücudunda birçok yaralar vardır. Hakikaten gerçek gibidir. Böyle bir haberin ne zaman geldiği bilinmemekle birlikte Malezya’dan gelmiştir. Birçok fotoğraf çekilmiş ve haberlerde yayınlanmıştır. Fakat bunlar kesinlikle uydurmasyondur. Bu fotoğrafların çekilmesinden itibaren akılda bir çok soru işareti kalmıştır. Bu canavar ne zaman çıktı ve nereden geldi. bunlar tamamı ile  sır olarak kalmıştır. Yoksa bunları insanlar fotoshop ile mı yaptı. Bunlar tamamı ile kötü kullanımdır.

Belki de bu insan başlı yılan bir insan olarak betimlenip böyle yayınlanmıştır. Malezya kültüründen de böyle bir söylenti ortaya çıkmıştır. Bu canavarın kuyruğu uzun olup her zaman korkutucu bir biçimde insanların karşısına çıktığı iddia edilmektedir. Uzun sarı saçlı olan bu efsanevi yaratık hiç bir zaman insanların karşısına çıkmamış ve bu bir sır olarak kalmıştır.

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir