1. Anasayfa
  2. Türkiye Gündemi

Kurban vahşet midir?

Kurban vahşet midir?
Kurban vahşet midir?
0

Kurban vahşet midir? Aklı selim olan her müslüman Kurban vahşet midir? sorusunu ilk gördüğünde bana karşı aşırı bir tepki duyabilir.  Ancak yazımıza bu başlığı atmak daha doğru olurdu.  Uzun zamandır sivridilli olarak  herhangi bir yazı kaleme almıyordum.  Ancak Kurban bayramına bir hafta kala malum çevrelerce başlatılan kirli kampanyaya  karşılık olarak bu yazıyı yazmak istedim.

Her sene aynı tartışma süre gelip devam etmekte.  Maalesef her zaman olduğu gibi Müslümanlar aşağılanmakta  dini değerleri hiçe saymaktalar. Hiç kimse benim inandığım değerlere inanmak zorunda değil.  ancak kutsal gördüğüm her bir değere saygı göstermek zorunda.  Eğer saygı bana cevap demektir.

Gerçekten de Kurban vahşet midir?

Hayır asla değildir.  Zira bu vahşet konusunu dile getiren sözüm ona çağdaşlar İslamiyet yerden yere vurmak için İslam’a iftira atıp duruyorlar. Çünkü onların derdi Allah ile.  Yahudiler kendi günahlarını yükledikleri tavukları  Ağlama duvarına vura vura  öldürüyorlar.  Bu yapıldığında çağdaş bir ibadet oluyor. İspanyollara baktığınızda her yıl boğa güreşi adı altında onlarca boğayı öldürüyorlar. Hayvan hakları savunucuları ne hikmetse Kurban Bayramları geldiğinde hortlarken, yılbaşında kesilen bir sürü hindiye karşı gıkını dahi çıkartmıyor. Şimdi adama sormazlar mı o nerede hayvan hakları diye. Sorarlar değil mi? Müslümanlar Allah’a yaklaşmak için kestikleri kurban vahşet oluyor da  Yukarıda saydığımız maddeler ya bir spor ya bir günah çıkarma ya da yılbaşı kutlaması diye bizlere sunuluyor.  Siz kimi kandırıyorsunuz ya.  İşiniz gücünüz İslam’ı iftira atıp  İslam’ı lekelemek. Çıkıp da bir tane Müslüman sizin spor veyahut ta yılbaşı eğlencesi diye gördüğünüz hindi kesimine laf etmiyor da  siz niye Müslümanların kurbanına karışıyorsunuz.

Ne demek Kurban vahşet midir?

Nasıl vahşet görürsün kurbanı ya. Hiç mi aklın ermez eğriye doğruya. Kurban vahşet midir ? diye şüphe etmen bile bir insana yakışmazken bu nasıl genişliktir.

Sözlerim Hiç kusura bakmayın şu anda bu yazıyı okuyup da hayvan haklarını savunan kokonalara. Sözlerim Hac ibadetini küçük görüp de Araplara paramı getireceksiniz diyen yobaz çağdaşlara. Yine sözlerim  kurbanı vahşet görüp de Kasaptan et almaya giden akılsızlara. Bu söylediklerimi iyi ve dikkatli dinleyin.  Çünkü sözlerin biraz kalın gelecek. Sindirmesi zor olacak ama  canınızı epey acıtacak. Acıtsın acıtsın bizim canımıza tak dedi artık.

Ulan dingil!

Milletin ibadetinden sana ne?  Millet türbanlı geziyormuş sana ne?  Millet hacca gidiyormuş sana ne? Millet Kur’an öğreniyor mu sana ne?  Bunların derdi sana mı düştü?  millet ibadet olsun diye Kurban kesiyor.  Sen de kalkıyorsun bu ne vahşet diyorsun.  sabah kahvaltısında salonları sucukları götürürken hiç düşünmüyor musun bu neden yapılıyor diye?  millet türbanla geziyormuş?  Biz senin Mini eteğe ne bir şey diyor muyuz lan yavşak. Millet hacca gidiyor diye bir taraflarını ayırıyorsun. Sen tatilde o barda bu barda dolaşırken sana bir şey diyor muyuz lan it.

Nisa suresinin bir ayetinde hoşunuza giden kadınlardan ikişer üçer dörder nikahlayın buyuruluyor. Eğer aralarında adaleti sağlayamayacaksanız bir tanesi ile yetinin diyor. Sen İslam’ı çok eşlilikle aşağılamaya çalışırken nikahsız bir şekilde kaç insanla birlikte oldun? Ne oldu lan acıdı mı?  Acısın acısın daha çok ganırtacam. Ben sana böyle sorduğumda senin diyeceğin benim kararım. Madem senin kararına bu da benim kararım sana ne? Neymiş efendim İslam kadını aşağı bir mahlukat olarak görmekte . Sen Nisa suresini Eğer okumadıysan, Nisa kelimesinin manası kadın olduğunu bilmiyorsan  bu şekilde konuşman normal. Eğer ki İslam kadına değer vermeseydi cenneti annelerin ayakları altına sermezdi. Nisa Suresi ismini de bir sure indirilmezdi. Tüm dünyanın yarısını kadınlar oluşturur Diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Sen kime kaşık atmaya çalışıyorsun Arkadaş.

Konu İslam olduğunda her türlü nefreti kusan sen. Kadın haklarına riayet edilmiyor 15 yaşında ki kıza zorla baş örtüsü taktırılıyor diye müslümanları yobaz gören sen. Ama 15-16 yaşında bir kızın sahne de şarkı söyleyip dans etmesi ve hatta kendinden 15 yaş büyük biri ile sarmaş dolaş yatlarda fink atması medeniyet öyle mi? Senin ben zihniyetine tüküreyim. Sizin her yaptığınız kendi kararınız da müslüman bir kadının kendi kararıyla örtünmesi kendi kararı olamaz mı? Sözde adaletsizlik var diyorsunuz. Ama müslümanca yaşamaya çalışan biri örtülü bir kız benim kızımla aynı üniversitede okuyamaz. Bu laikliğe aykırı diyorsun. Senin adalet anlayışın kime göre.

Çanakkale de olan şehitler bu vatanı bizlere emanet etti diyorsun da şehitlikte alkol almaya utanmıyorsun. Bir de kalkmış bu vatanı biz kurtardık diyorsun. Hastır oradan. Bu millet gördü 15 Temmuzda vatanı kimlerin kurtardığını. Senin gerici yobaz dediğin insanlar tanklara kafa tutarken sen ATM önünde para kuyruğundaydın. Bakkal market talan ettin. Ama senin gerici yobaz gördüğün insanlar ellerinde bayrak dillerinde dualarla caddelerde tank kovaladı.

Hiç boşuna birbirimizi kandırmayalım. Sen bu kafayla devam edersen sadece kendine düşman kazandırır durursun. Rahmetli Timurtaş hoca efendi ne güzel söylemiş.

“Siz İslama çağ dışı diyorsunuz. Peki bir gazeteciniz,sanatçınız,politikacınız öldüğünde neden çağ dışı dediğiniz camiinin musalla taşına leşinizi getirerek musallat ediyorsunuz? Götür meyhaneden kaldır o zaman. İslamın düşmanı gazeteler! İslamın düşmanı gazeteciler! Yarın mahşer günü görüşürüz sizinle! Yarın Hz. Muhammed’in huzurunda görüşürüz sizinle! Yarın görüşürüz Allah’ın divanında! İslama sataşmayı medeniyet zanneden alçak adamlar!  ”

Eğer uğraşmaya çalıştığın Allah ise kusura bakma yavrum Muhakkak ki Allah Galip olandır. Şeytanla bir olup da insanların ibadetine giyim kuşamına inandığı değerlere laf söz atıp durma. Artık Müslümanlar bilinçlenmeye başladı.  Sen istediğin kadar laf söz et,  istediğin kadar iftira at, bu savaşı kaybedeceksin.

Şimdi efendi ol insan ol ve düzgünce yaptıklarını bir gözden geçir. Yok Kurban vahşet midir ? Yok şu bu falan uğraşma. Gün gelir biri çıkar feleğin sillesini ansızın indiriverir.

Bende davacı olacağım huzuru mahşerde. Bana gerici diyenden yobaz diyenden. İmam-Hatip lisesinde okuduğum için ölü yıkayıcı diye dalga geçenlerden. Beni gerici olarak görüp ötekileştirenlerden. Davacı olacağım müslüman bacımın örtüsüne dil uzatanlardan. Davacı olacağım katsayı adaletsizliğine çanak tutanlardan. Sınav sorularını çalıp memur olanlardan davacı olacağım. Benim doktor olmamam için üniversite kapılarını bana kapatanlardan davacı olacağım. Sakalımdan dolayı beni IŞİD’ci görenlerden davacı olacağım. Ezanıma Kur’an’ıma dil uzatandan davacı olacağım. Bacımın örtüsüne dil uzatandan davacı olacağım.

Ve gün gelecek Allah hükmünü verecek. O hüküm geldiğinde cehennemin gayya kuyularına taş olasın emi…

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir