1. Anasayfa
  2. Gizemli Dünya

Tamam Shud Vakasının Çözülemeyen Gizemi

Tamam Shud Vakasının Çözülemeyen Gizemi
Tamam Shud vakası
0

Avusturalya’nın Somerton Sahili yakınlarında 1 Aralık 1948’de ilginç bir olay yaşandı. Adaliete kendinde yaşanan olayda sahile vurmuş bir erkek cesedi bulunmuş. İşin garip yanı mevsimlerden yaz olmasına rağmen ceset oldukça kalın giyinmiş sanki o diyarlara ait değilde “beni çok uzaklardan buraya attılar” der gibi bir hali vardı.

Cesetin üzerinde yapılmış olan incelemede herhangibir su izine rastlanmamış. Sanki birileri onu öldürüp bırakmış gibiydi. Yapılan otopsi de ise hala tanımlanamayan bir zehir ile zehirlendiği tesbit edilen şahısın ölümünde ki asıl gizem ise ceketinde bulunan “TAMAM SHUD” isimli bir kitaptan alınmış olan yazıydı.

 

Diğer bir ip ucu ise bulunan kağıdın arkasında bir telefon numarası olmasıydı. Telefona çıkan bir hemşireydi ve 2. Düya savaşında o kitabı bir teğmene verdiğini anlatıyordu. Dünya savaşları her ne kadar fiziksel anlamda insanların birbirleriyle savaşması gibi görülse de aslında bir istihbarat savaşı sayılabilirdi. Tamam Shud isimli kitapta da 2. Dünya savaşına ait bazı istihbari bilgiler yer aldığı bilinmekteydi.

 

Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala cebinde Tamam Shud adllı kitabın bir parçası çıkan cesedin gizemi çözülemedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir