1. Anasayfa
  2. Tarih

Gençlik Operasyonu

Gençlik Operasyonu
0

Gençlik üzerinde yapılan operasyonlardan bahsetmek isterim sizlere. Zira artık kartlar alenen açık bir şekilde oynanıyor. Ve kaybettiğimiz ise gençliğimiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Gençliğe hitabesinde ki İlk Sözü “Ey Türk Gençliği” idi. Ve son cümlelerinde “Muhtaç olduğun kudret damarlarında ki asil kan’da mevcuttur” geçmektedir. Şimdi ki yeni Gençlik bakıldığında acaba ne kadar asil durmakta? Ne idüğü belli olmayan tamamen avrupa vari ne varsa hepsi bizim gençlerin gözdesi durumunda.

Gençliğimiz Nereye Gidiyor?

Gençlik Nereye gidiyor? Aslında sormamı gereken soru da tam olarak bu. Daha bundan 20 yıl önce mukaddesatı uğrunda okulunu terk edecek kadar sağlam bir inanca sahip olan gençlik şimdilerde modanın kurbanı oldu.

Gelecek kaygısı taşımayan bir nesil geldi resmen. Herkes kolay para kazanmanın yollarını aramaya başladı. Nitekim sosyal medyanın da gelişmesi ile artık kolay para kazanıp bol para harcayan ve gelecek endişesi olmayan bir nesil yetişmeye başladı. Günlerini saatlerce bilgisayar başında oyun oynamak ile geçiren bir nesil yetişti. Dersler deseniz daha da vahim. Kimse okulmuş dersmiş umurunda bile değil.

Okul zamanlarında birbirlerine ahlaksızca şakalar yapabilen, bunları da çok masum gören bir nesil yetişiyor.

Tesettürü sadece bir araç olarak gören kızlarımız feminizmin pençesinde artık babasına erkek kardeşlerine diklenir hale geliyor.

Ben sizin hizmetçiniz değilim. Ben hizmet etmek için yaratılmadım” gibi gözleri işitir olduk. Üstelik bunları söyleyen İmam-Hatip Lisesi Mezunu bir öğrenci. Feminizim ve Deizim artık her yerden içimize sızmış durumda.

Geçenlerde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yapılan yürüyüşte bir pankart çok dikkatimi çekti. Pankartta “Anne babamı boşa”… Bu nasıl bir anlayış. Bir kere baba dediğin adam olmasa sen olmazdın. Sen yoktun. Onun sayesinde oldun düştüğün yeri mi inkar ediyorsun.

Bir de beni çok üzen bu yazıyı taşıyan güya tesettürlü yada türbanlı diyelim. İnancının gerektiği gibi yaşamaya çalışan bir insan. Yorum sizindir.

Gençlik Ölüyor Ama Bize Ne Diyoruz

Ellerinde son model akıllı cep telefonları ile her türlü sosyal medya da her türlü ahlaksızlığı kendinde hak gören bir nesil yetişiyor. Bonzai den tutunda her türlü madde bağımlılığına yakalanma yaşı 13’e kadar düşmüşken biz hala soğan,patetes derdinde olmaya devam edelim. Hükümetten başkasına küfür etmekten başka bir şey yapmayalım.

Cumhurbaşkanına ağza alınmayacak kadar hakaretler ve küfürler etmeye devam edelim. Ne olacak ki zaten yaşım gelmiş 50 ye işim bitmiş değil mi? Biz bu kafa ile gidersek neslimi katledilirken sadece “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” dersek gün gelir her şey mahvolur.

Gün gelir “aman canım rakı içsin tabi gençtir bende zamanında yaptım” dediğin evladın gelip kafana silah sıktığında anlarsın ne kadar büyük bir hata yaptığını.

Aman canım bir kere ver bir şey olmaz” diye öğüt verdiğin kızının, intihar sebebinin tecavüze uğramış olduğunda anlarsın “bacak aramda ki namus değil vaj…” demeyi.

Başımıza gelmeden hiç bir zaman anlamayız. Buradan tüm anne babaları uyarıyorum. Lütfen evlatlarınıza sahip çıkın.

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.

 

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir