1. Anasayfa
  2. Tapınakçılar
Trendlerdeki Yazı

Black Friday ‘i Efsane Cuma Diye Yutturuyorlar

Black Friday ‘i Efsane Cuma Diye Yutturuyorlar
black-friday
0

Black Friday yani “Kara Cuma” isimli gün. Bizim Türk halkına daha fazla alışveriş yaptırabilmek için kullanılan yeni yemin bizde ki adı “EFSANE CUMA” oldu. Peki Neden Kara Cuma deniyor? Black Friday yani kara cuma nedir? Black Friday Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Black Friday ‘in gizemi nedir?

Black Friday Kara Cuma Nedir?

ABD’de her yıl kutlanan şükran günü ismini verdikleri bir nevi onlara göre tanrılarına teşekkür için kutladıkları günden sonra ki haftaya denk gelen Cuma gününe Black Friday yani Kara Cuma denmektedir. Kimilerine göre 13. Cuma denen Hristiyanlıkta uğursuzluğa neden olan bir takım olaylar zinciri olsa da ABD’de bu gün için alışveriş yapma günü olarak değerlendiriliyor.

Black Friday Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Aslında tam olarak bir zaman belirtmek güç olsa da bir çok kaynakta 1960’lı yıllarda ortaya çıktığı bilinmekte. Amerika’da kutlanmaya başlanan bu gün ardından bir çok ülkeye sıçramış ve Noel’in habercisi olan bu günü iyi vakit geçirerek değerlendirmeye çalışıyorlar.

Peki Türkiye’de Neden Bu Kadar Önemli?

Gelelim Türkiye’ye. Bu meselenin Türkiye açısından önemini anlatmadan önce Tapınakçılarla alakalı çok önemli ve bugünü de ilgilendiren bir kaç bilgi vermek istiyorum. Tarihte bankacılık ve yüksek faizli kredi sistemini ilk kuran ve kullanan Tapınak Şövalyeleri’dir. Öyle ki bir çok savaşın finansmanlığını bizzat kendileri yapmaktadır. Konumuzla ne alakası var diyebilirsiniz ama buraya dikkat edin. Özellikle son 10 yıl içinde Tapınakçı sisteme o kadar çok entegre olduk ki adeta onların kölesi durumundayız.

Gerek teknolojinin gelişmesi, gerek sosyal medyanın kullanımının artması nedeniyle alışveriş çılgınlığı 7 den 70’e heryerde artar hale geldi. Ülkemizde ihtiyaç dışı kredi kullanımı, kredi kartlarıyla borç batağına düşen insanlar Tapınakçı zihniyetin kölesi haline geldi.

Gelelim bu kara cuma hadisesinin bizimle alakasına. İlk kez büyük alışveriş firmaları kara cuma adıyla iş yapmaya kalkdığı sırada yanılmıyorsa ya 2015 yada 2016 yıllarıydı ve büyük rağbet gördü. Ne var ki müslüman kesimin basiretli insanları bu duruma isyan ettiler. Bir çok insan “Bizim için Cuma günü bir bayram hükmünde. Hristiyan adetlerinin ülkemizde olmasını istemiyoruz” diyerek durumun ciddiyetine işaret ettiler. (Allah onlardan razı olsun)

Ancak ne var ki amaç aynı olsa da söylemler değişebilir diyerek büyük alışveriş firmaları kara cumayı EFSANE CUMA yaparak türk halkının kanını emmeye devam ediyorlar. Adına da EFSANE CUMA İNDİRİMLERİ diyorlar. Karşımızda ki insanlar bir stratejist gibi neyi nasıl yedireceklerini çok iyi biliyorlar.

Bak kardeşim! Bu insanların tek bir amacı var. Kendilerine köle yapacakları insanlar bulmak. Çünkü kölelik itaat ister. Aklını kullan. Tepkini koy. Hepimiz sessiz kalırsak bu işin sonu hiç iyi olmaz. Sen sen ol boyun eğme. İhtiyacından fazlasını satın alma. Ki zincirlerini ancak böyle kırabilesin.

 

Sitedeki Tüm Yazılar https://www.gizemlidunyam.com/ ‘a aittir. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Kanunen Yasaktır. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Durumunda Hukuki İşlem Yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir