1. Anasayfa
  2. Tapınakçılar

İlluminati Nedir?

İlluminati Nedir?
illuminati
0

İlluminati eski Mısır’da başlayan ve Hz. Süleyman tapınağının yapılmasıyla olgunlaşan tapınakta çalışan işçilerin kurdukları bir cemiye bu günlerimize kadar gelmiştir. İlluminati Türkçe anlamı ise aydınlanmışlar anlamında kullanılmaktadır.

1 Mayıs 1776 yılında kurulmuş olan illuminati aralarına beşinci kişi olarak katılan Weishaupt liderliğinde beş kişiden oluşan bir ekip tarafından kurulmuştur. Temel amacı olarak bilim geliştirmek olarak bilinen İlluminati özgür düşünceleri savunan ve kişilerin özgür düşünmesini sağlayan bir daldır. İlk ad olarak “Perfectibilists” yanı” mükemmelleştirişiler” olarak kurulmuştur zaman zaman İlluminati olarak anılan aydınlanma çağı ile önemli bir hareket olan düşünce özgürleştirme amacı taşana bu grup üyelerine yaptırılan yemin ettirilerek gruba bağlanmış oluyorlardı.

Bu topluluk yılda bir kez bir araya geldikleri bilinmektedir. Bazı kişilere göre İlluminati topluluğunun sayısı 80 iken bazı kişilere göre 2000’nın üzerindedir. Başta buluna grup yöneticilerine bağlılıklarını simgelemek için yapılan grup yeminleri ve her başkana bağlı olan bazı kolları mevcuttur bir kişi altında 300 – 400 kişi toplanmış şekilde işlem görmektedirler.

İlluminati Yapısı

Genellikle simgesi olan piramit üç katmanda oluşmaktadır. Işık noktası adı verilen tepe noktası mason gözü denilen bir gözden oluşmaktadır bu göz Amerikan dolarında da bulunmaktadır. Piramidi oluşturan üç bölüm ise hiç görünmeyenler, ucu görünen fakat büyük kısmı gizli olanlar ve üçüncü olarak halkın içinde gelerek üst makamların isteklerini yapanlar bulunaktadır. Üst makamlardan emir alarak işleri ürüten kısım olan en alt kısımdır. Güç piramidi olarak bilinen İlluminati piramidi hayatımızın birçok yerinde mevcuttur. Genellikle inançları şeytana dayandığı bilinen bu topluluğun ayinler düzenledikleri Masum kişileri kurban ettikleri ve kan içtiklerinde rivayetlere göre bilinmektedir. Bu konuyla ilgi net bir bilgi olmamakla birlikte bu tarz konularda İlluminati topluluğu hakkında net bir bilgi yoktur.

Bunu din olarak bildiren ve buna inanan kişiler derin düşünme ve buna benzer birçok şey yapmaktadırlar. Hayatlarını bu şekilde sürdüren ve bu gruplar zamanla dünyamıza daha çok yayılmaya başlamışlardır. Bu yayılmalar gün geçtikçe hızlanmaktadır. Bazı rivayetlere göre ise dünya devleti kurmak için örgütlendiklerini düşünerek bu konuda kanıları paylaşmışlardır.

İlluminati’nin sembollerinden bazıları ise piramit göz, kuru kafa veya kemikler çift başlı kartal, damalı zemin, 6 köşeli yıldız gibi simgesi bu ünlülerin kliplerinde görmek oldukça mümkündür bu konuda incelediğinizde sizlerde fark edeceksiniz.

İlluminati Ünlüleri

Akım yayılmaya devam ettikçe birçok ünlüler bu gruba üye oldukları düşünülmektedir. Bu örgüt hakkında en çok merak edilen konu bu olmaktadır. Hangi ünlülerin üye olduğu veya hangi ünlülerin bu topluluğa katıldığı birçok kişi tarafından merak uyandırmaktadır. Ve bu merak konusunda ise bir çok ünlü isim deşifre olduğu bilinmektedir. Bu ünlülerden bazıları Türk bazıları ise yabancı ünlülerdir bu ünlüler; Laddy gaga, Tarkan, Sertap Erener, jay-Z, Beyonce, Rihanna, Britney Spears, Justin Timberlake, Madonna, Christiana Aguilera, Paris Hilton, Justin Bieber, Selena Gomez, Demi Lovato, Maroon 5, Nicki Minaj ve Eminem bu ünlüler arasındadır. Bu kanıya varanların kanıtları oldukça güçlüdür. Sayılan bu ünlü kişilerin kliplerini incelediğinizde birçok İlluminati sembolik olduğunu fark edeceksiniz.

Sizlerde bu ünlüleri izleyerek kliplerinin daha dikkatli izlerseniz sizlerde bu simgelerin gözle görünür şekilde hayata geçirildiğini fark edeceksiniz. Eski zamanlarda bu simgeler gizli saklı yerlerde konulurdu ama şimdilerde yanı günümüzde bakıldığında her şey ortada yanı tüm simgeler ortalıkta yanı göz önünde bulunmaktadır. Bu simgeler insan beynini yıkamak ve sizlerin ilgisini çekerek daha fazla izlenmesini sağlamaktadırlar.

İlginizi Çekebilir
Tapınakçılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir