1. Ana Sayfa
  2. Tapınakçılar

Büyük Üstad Bacon Kimdir? Gül-Haç İle Bağlantısı

Büyük Üstad Bacon Kimdir? Gül-Haç İle Bağlantısı
0

Büyük Üstad Bacon Kimdir? Kolomb ile Bağlantısı Ne? Gül-Haç Kardeşliği İle Bir İlgisi Var mı? İşte Sizlere Masonların, Ya da  Tapınakçıların Büyük Üstadı Bacon Hakkında Hiç Bilinmeyenler…

Büyük Üstad Bacon Kimdir?

Büyük Üstad Bacon İngiliz Tapınak Şövalyelerinin büyük üstadlarından biridir. Umberto Eco isimli yazar Kabalacı Büyük Üstad John Dee’den sonra İngilizlerin Büyük Üstadının Bacon olduğunu şöyle anlatıyor:

“John Dee 1608 Yılında öldü. Ancak kaygılancak herhangi bir durum yok. Çünkü Londra’da yeni biri çoktan işe koyulmuştu bile. Bir Gül-Haç’lı. Yeni Atlantiste Gül-Haç’tan bahsettiğini oy birliği ile herkes tarasından kabul edilmiş biri. Bu kişinin ismi Sir Francis Bacon’dur. Francis Bacon artık John Dee’nin ardından İngiliz Tapınakçılarının Büyük Üstadı olmuştur.”

Bu ifadelerden de anlaşılacağı üzere Bacon bir Gül-Haç yani Masondur. Yani anlayacağınız aynı b.kun laciverdi. İşin garibi Türk Mason dergilerinin çoğunda Bacon’dan söz edilir. Onun sözlerini mutlaka derginin önemli yazıları içinde rahatlıkla görebilirsiniz. Katolik Avrupa düzenini bozan Bacon kendi düzenini kurarak pozitif bilimin öncülüğünü yapmıştır.

Bacon’u Ünlü Yapan Nedir?

Bacon tarafından yazılan “Yeni Atlantis” isimli ünlü kitabı içerisinde bazı sübliminal mesajlara yer verilmiştir. Tabi bu mesajları bizim anlamamız mümkün değil. Ancak yüksek derecelerde bir mason anlayabilir. Bacon eserinde Yeni Atlantis’i tam bir yeryüzü cenneti olarak tanımlıyor. Bacon bu hayali hikayesinde “Bensalem” isimli hayali bir Ada’dan bahsetmekte. Bu ada da yaşayan insanların hayali öyküsünü anlatıyor.

“Not: Bensalem Yeni Kudüs Anlamına Gelmektedir.”

Ada’nın en önemli özelliğine gelince tam bir bilim cenneti olarak tabir edilebilir. Çok sayıda yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde ada sakinleri doğa üstü güçlere kavuştuğu söylenmektedir. Tabi bu kadar bililmsel çalışma olunca da bunları denetleyecek bir mekanizma olması da şarttır. Bu mekanizmanın adı Solomon’s House yani Süleyman’ın evi.

Buradan da anlayacağınız üzere Hz. Süleyman’a atfedilen bir evden bahsediliyor. Hasılı zaten tapınakçı ritüelerde biliyorsunuz ki en temel amaç Hz. Süleyman’a Allah tarafından verilen olağan üstü güçlere ulaşmak vardır.

Büyük Üstad Bacon Solomons House olarak yani Süleyman’ın evi olarak sembolize etmiş olduğu bilimi Yeni Dünya Düzeni Planına doğru giden yolda bir nevi güç kaynağı olarak görmektedir. Onlara göre bu bilim kabalacılar ve tapınakçılar arasında oluşan ittifak ile dünya egemenliği planına yardımcı olacak ve Hz. Süleyman’ın olağan üstü güçlerine sahip olacaktı.

Ve Sonuç:

Bütün bu anlatılan bilgilere baktığımızda şunu anlıyoruz ki Yeni Dünya Düzeni planının ilk düşünürü Büyük Üstad Bacon’du. Tapınakçı-Yahudi egemenliğinde ki bir dünyanın kurulması için neler yapılması gerektiği hususunda epey çalışmış ve bu yolda ömrünü tamamlamıştır.

Bir Yorum : Hasılı bu şerefsiz yüzünden tüm dünyada zulüm hala devam ediyor. Bütün dünya servetinin 4/3 ü bu Tapınakçı i.nelerde olduğunu var sayarsak işimiz epey zor. Ama onların bir planı varsa Allah’ında bir planı var. Gün gelir devran döner elbette.

 

Sitedeki Tüm Yazılar https://www.gizemlidunyam.com/ ‘a aittir. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Kanunen Yasaktır. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Durumunda Hukuki İşlem Yapılacaktır.

İlginizi Çekebilir
Tapınakçılar

Yorum Yap