1. Anasayfa
  2. Tapınakçılar

Fransa Kralı 4.Filip ve Tapınakçı Avlamaya Başlaması -2

Fransa Kralı 4.Filip ve Tapınakçı Avlamaya Başlaması -2
0

Fransa Kralı 4.Filip ve Tapınakçı Avlamaya Başlaması ile alakalı ilk yazımızın ardından yazımızın 2. bölümü ile tekrar sizlerle birlikteyiz. Fransa Kralı sorgu esnasında konuşan 2 tapınakçıdan bilgileri almaya başlamıştı.

Fransa Kralı 4.Filip’in İlk Şoku

Kral ilk şoku Tapınakçıların inançları ile alakalıydı. Zira Tapınak Şövalyeleri aslında İsa’ya inanmıyordu. Görünüşte inanıyorlar gibiydiler. Öyle ya kendilerine İsa’nın masum şövalyeleri diyorlardı ya ama işin özünde İsa’ya inanan yoktu. Baphomet adı verilen şeytana tapıyorlardı.

Baphomet
Baphomet Figürü

Yani Tapınak Şövalyelerinin asıl taptıkları şeytandı. Çünkü ritüelleri arasında kara büyüler, sihirler ve şeytana tapınma vardı. Hatta gizli ayinler esnasında Haç’a tükürdükleri de bilinmekteydi. İki şövalyenin anlattığına göre tören ve ayinler gizli ve kapalı bir odada yapılmaktaydı.

Örgüte alınacak kişiler burada bir takım sınava tabi tutuluyordu. Bazen elbiselerinin bir kısmını çıkarması söyleniyordu. Bazende tamamen çıplak vaziyette soyunması istenmekteydi. Bu bir ritüeldi. Soyunma işleminden sonra diğer örgüt üyeleri gelip onun vücudunun bazı yerlerini öpüyordu.

Sorgulanan tapınakçılardan bir tanesi örgüte alınma törenleriyle ilgili bir çok bilgiyi paylaşmıştı. Kendisinin anlattığına göre genel kabul töreni için içeri giren şövalye adayı yukarıda ki anlattığımız ritüellerden sonra dışarıya çıktığında çok korkmuş bir hali vardı. Çünkü kendisine enson gösterilen figür Baphomet idi.

Fransa Kralı Filip anlatılanları dinledikten sonra anlatılanların doğruluğunu diğer tapınakçılardan öğrenmişti.

Uzun yıllar boyunca Engizisyon mahkemelerinde yargılanan şövalyelerin çoğu idam edilmişti. Ve Papa 5. Clement tarafından Tapınakçılar Tarikati yasaklanmıştı. Tabi ne kadar yasaklanmış olsa da onlar varlıklarını fiilen sürdürmüşlerdir. Tabi malum gizliden gizliye. Bazı kaynaklara bakıldığında ise 2 ünlü kişi de dönemin tapınakçıları arasındaydı. Vasko Da Gama ve Kristof Kolomp…

Şaşırdınız değil mi? Ben çok şaşırmadım. Özellikle Kristof Kolomp’un keşiflerini düşünürsek hiç de tesadüf olmadığını düşünüyorum. Düşünün bakalım Amerika Kıtasının keşfi, Özgürlük Anıtı, ABD’nin kuruluşu vs bunlar bir tesadüf olabilir mi? Bence asla değil. Çünkü büyük bozgunu yedikten sonra tapınakçıların bir kısmı denizlerde korsanlığa başlamış.

Kimi İskoçyaya kaçmış. Kimi de insanları daha iyi nasıl yönetebilirizin derdinden yeni kıtalar keşfetmeye çıkmış. Önemli bir ayrıntı. 13. Cuma olarak kara gün olarak bilinen gün aslında tapınakçıların başı büyük üstad dedikleri Molay’ın idam edildiği gündür. Devamı ise sitemizden zaten okuyacaksınız. Allaha ısmarladık.

 

Sitedeki Tüm Yazılar https://www.gizemlidunyam.com/ ‘a aittir. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Kanunen Yasaktır. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Durumunda Hukuki İşlem Yapılacaktır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir