1. Anasayfa
  2. Tapınakçılar

Tapınakçıların Güçlenmesi ve Söz Sahibi Olması

Tapınakçıların Güçlenmesi ve Söz Sahibi Olması
Tapınakçıların Güçlenmesi
0

Tapınakçıların Güçlenmesi Nasıl Gerçekleşti? Dünya üzerinde nasıl söz sahibi oldular? Bu güçten rahatsız olanlar yok muydu?

Bir önceki yazımızda Tapınak Şövalyelerinin nasıl kurulduğundan bahsetmiştik. Şimdi de Tapınakçıların Güçlenmesi ve bu gücü nasıl kullandıklarından bahsetmek istiyorum.

Tapınakçıların Güçlenmesi Nasıl Gerçekleşti?

Kısa zaman içinde Tapınak Şövalyelerinin sayısı artmaya başlamış ve artık büyük bir örgüt haline gelmişti. Öyle iyi bir teşkilatlanma kurmuşlar ki bölge bölge liderler önderliğinde grupları oluşmuştu. Bu grupların başında ki liderlerine ÜSTAD demeye başladılar. Tabi bir de tüm liderlerin bağlı oldukları ve BÜYÜK ÜSTAD dedikleri liderleri vardı.

Güçleri sadece Kudüs ile sınırlı kalmadı. Sadece Haçlı krallığında söz sahibi olmadılar. Tüm Avrupada ve özellikle de Fransa da çok sayıda Tapınak Şövalyesi oluşmaya başladı. Bununla birlikte özellkle Hacıların hac güvenliğinin yanı sıra şirketleşme faaliyetleri de başladı. Belki inanmayacaksınız ancak tarihte ilk kez ÇEK KULLANIMI tapınakçılar tarafından başladı.

Avrupa’nın değişik kentlerinden Filistine gitmek üzere yola çıkacak olan zengin hacıların değerli eşyalarını alarak bu eşyalara karşılık çek veriyorlardı. Bu çekleri alan hacılar yola düşüpte Filistine vardıklarında aldıkları çeke karşılık Filistinde çeklerini bozdurarak paraya dönüştürüyorlardı. Tabi Faiz sistemini söylememize gerek yoktur umarım. Çünkü bu çeki bozdurmak için bile yüksek miktarda Faiz talebinde bulunuyorlardı.

Kapitalist  sistemin ilk adımları yavaş yavaş bu şekilde atılmaya başlamıştı. Fransalı bankerlerden önce bu kapitalist sistemi kuran tapınakçılar oldu. Bizler ilk olarak kapitalist sistemini Amsterdamlı Yahudiler tarafından kurulduğunu zannederiz ancak durum çok farklıdır. Orta Çağ Avrupasında kapitelizmi icat eden Tapınakçılar yada diğer adıyla Tapınak Şövalyeleri olmuştur.

Sistem o kadar işlek halde kurulmuş ki ingiliz ve fransız kraliyetinin bu bankerlere karşı çok borçlarının olduğu bilinmektedir.

Tapınakçıların Güçlenmesi’nin Sonuçları ve Tapınakçı Ayinleri

Sonuç olarak Ortaçağ Kapitalizminin gelişmesinin en büyüksorumlusu Tapınak Şövalyeleri oldu. Artık rahat rahat ayinlerini yapabilir hale gelmişlerdi.

Tapınakçıların en önemli özelliklerinden biri de gizli ayin ve törenlerinin üye olmayan insanlar tarafından bilinmemesi. Büyük bir gizlilik içinde yürütmekteydiler. Baphomet adı verilen şeytana tapınma ayinleri ve cinsel sapkınlıklı ritüelleri yapıldığına dair çok ciddi bilgilerde mevcuttur.

Bu güçten rahatsız olanlar yok muydu? Elbette vardı. Ancak bunu da diğer yazımızda sizlerle paylaşırız inşAllah.

 

Sitedeki Tüm Yazılar https://www.gizemlidunyam.com/ ‘a aittir. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Kanunen Yasaktır. Kaynak Gösterilmeden Paylaşılması Durumunda Hukuki İşlem Yapılacaktır.

 

Görsel Kaynağı : https://pxhere.com/tr/photo/1222761

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir