İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tarih

Protestan Müslümanlar

Protestan Müslümanlar
protestan-muslumanlar
+ - 0

“Protestan Müslümanlar ‘ın yılbaşı şeysi” diye bir başlık ne kadar uygun oldu bilmiyorum ancak bence cuk oturdu. Protestan Müslümanlar Kimdir? Ne iş yaparlar. Protestan Müslümanlık ne demek? Yazıya bu kadar garip bir başlık atmamın elbette bir sebebi var. Yıllarca bizleri uyutan bizlerin aslında öyle değilde böyle olsa daha güzel olur diyerek oyaladıkları bir oyundan bahsediyorum.

Bu oyun öyle bir oyun ki tilki den daha kurnazca hatta şeytanın bile aklına gelmeyeceği bir oyun. Muhtemelen şeytan bu oyunu kuranlar ile iftihar ediyordur. Neyse gelelim konuya.

Protestan Müslümanlar Kimdir?

Protestan Müslümanlar ılımlı İslam ve dinde reform kavramını ortaya atarak aslında misyonerlik faaliyetlerini yaygınlaştırmaya çalışan insanlardır. Protestan Müslümanlar’a göre din yani İslam her zaman yeniliğe açık olmalı. Bu yeniliği insanlara anlatmaya çalışırken de en çok sosyal medya üzerinden goygoy yaparak İslam’ın eskidiğini kaidelerinin değişmesi gerektiğini empoze etmeye çalışıyorlar. Çünkü biliyorlar ki Türkiye’de insanlar gerçekten inandıkları gibi yaşarlarsa her zorluğun üstesinden gelebiliyorlar. O yüzden kaleyi içten fethetmeye başladılar.

Bizi nasıl Protestan Müslümanlar haline getirmeye çalışıyorlar?

Bu sorunun yanıtı için geçmişe biraz bakmamız lazım. Zihinleri kurcalarsak bu sorunun cevabını net bir şekilde bulabiliriz. İlk örneğimiz Kutlu Doğum Haftasından. 1989 yılında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından HİCRİ takvime göre kutlanmaya başlanmış. Ancak 1994 Yılından itibaren Miladi takvim esas alınarak 14 ile 20 Nisan tarihlerine dönüştürülmüş. Burada dikkat çekilmesi gereken en önemli husus Dini Gün ve Gecelerin Hicri takvime göre gerçekleştiriliyor olmasıdır. Oysa Mevlid Kandilini bizler Hicri Aylardan Rebiul Evvel Ayı içerisinde icra ediyorduk değil mi? Peki neden sadece kutlu doğum haftası miladi takvime göre icra ediliyordu. Üstelik günümüzde bu husus çok tartışılmıştı. Nihayet 2017 yılından itibaren Kutlu Doğum Haftası ismi ve tarihi değiştirilerek hicri takvime alınmış oldu. Peki iş bununla bitti mi?

Tabi ki bitmedi. Şu an gündemde 2 madde var biri Yılbaşı kutlamaları bir de buna alternatif olarak ortaya çıkarılan Mekke’nin fethi fetih şölenleri. 31 Aralık akşamı yani bu akşam kimi insanlar yeni yılbaşı için eğlencelerde olacak. Bazı müslüman kardeşlerimizde biz bu tarihte yılbaşı kutlamayacağız bizler Mekke’nin fethini kutluyoruz diyorlar. Ancak atladıkları bir husus var ki o da şu. Mekke’nin fethi 11 Ocak 632 yılında gerçekleştirilmiş. Sizce de bir tuhaflık yok mu?

Müslüman kardeşlerimizin bu fetih programlarını yapmakta ki amaçları gayet safiyane duygular. Fakat dikkatinizi çekerim ki 11 Ocakta fethedilen Mekke neden 31 Aralık akşamında fetih şöleni ile anma programları yapılıyor. İşte ılımlı İslam adını verdikleri düşüncenin bize yaptığı oyunlardan bir tanesi. Yani farkında olmadan misyonerlere bir nevi hizmet etmiş oluyoruz.

Kardeşlerim bakın sözlerime kızarak tepki vermeyin biraz düşünün. 28 Şubat sürecinde başörtülü bacılarımızı okullara sokmadılar. Memuriyetten attılar. Ama şu anki duruma bakın İslami Moda yada İslami Tesettür modası diyerek bacılarımızın kardeşlerimizin giydiği kıyafetlere bir bakın.

Protestan Müslümanlar Bizi Bağımızdan Koparıyor

Kardeşlerim. Allah aşına ne olur sözlerime kulak verin. Bizler İslamın Kaidelerine uymak durumundayız. Fakat siiyonist yavşaklar kaleyi içten fethediyor. Başörtüsü zulmü ile yıkamadıkları imanı moda ile zedelemeye çalışıyorlar. Testtür moda reklamları, dizilerde gösterilen zaruretten başını açan insanlar figürü ile bizim kanımıza girmeye çalışıyorlar. Camilerimize bir bakın. Sandalyede namaz kılmayı bir kenara bırakın artık onlar için özel oturak üretiliyor. Cami imamları her ne kadar uyarsa da cemaat yine bildiğini okumaya devam ediyor. Okumaktan uzak olduğumuz için her zaman yalan yanlış şeylere inanarak günümüz geçmeye devam ediyor.

Bizler İslam’ın ilk emri “OKU” iken bir kez olsun açıp bir meal okumadık. Hocalar camilerde hep aynı vaazı verdi. Şunu yaparsan cennete yapmazsan cehenneme dediler. Doğru anlatılmayan bir İslamı yaşamaya çalışırsak olacağı ne biliyor musunuz? Kiliseleşen camiler. Şuursuz bir nesil. Moda delisi kızlarımız ve bitmek tükenmek bilmeyen dünyalıklar.

Sonuç…

Sonuç ortada aslında. Protestan Müslümanlar günden güne artıyor ve biz hiç bir şey yapamıyoruz. Cuma’dan Cuma’ya camiye gitmekle,ceplerde taşınan kredi kartlarıyla, yasal şans oyunlarıyla bizi Protestan Müslümanlar yapmaya çalışıyorlar. Artık uyanma zamanı gelmedi mi?

Bu yazı www.gizemlidunyam.com Sitesine Aittir. Kaynak Gösterilmeden Başka Sitelerde Yayınlamak Yasaktır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap